Skip to content Skip to footer
about-us-1
about-us-2
KONSEPTİMİZ

TRUST AS A SERVICE

Güven; IT sektörü özelinde en çok ihtiyaç duyulan kavram haline geldi. Birçok yönetici doğru yönetilemeyen IT altyapılarının aslında şirketinin/kurumunun doğru şekilde yönetilememesine sebep olduğunu biliyor.

Probim bu anlamda önce güven, daha sonra ihtiyaçlara yönelik en verimli teknolojik çözümleri en doğru bedellerle sunar.

BİZ PROBİM'İZ

Bu sektörde söyleyecek sözümüz var!

Probim, mevcut ve potansiyel iş ortaklarına yatayda ve dikeyde sektörel teknolojik çözümler, BT altyapıları tasarımları, Konsolidasyon projeleri, bilgi güvenliği çözümleri, kablolu kablosuz ağ çözümleri, Felaketten kurtarma ve iş sürekliliği çözümleri, yedekleme çözümleri, tüketim temelli BT çözüm modelleri, SAP/VDI/VSI gibi iş yüklerine özel çözümler, danışmanlık hizmetleri ve profesyonel destek ve bakım servisleri sunan teknoloji firmasıdır.

Hızla ilerleyen iletişim, bilgi ve teknoloji çağında yaşıyoruz. Gelişen ve değişen teknolojilere ayak uydurmak, doğru zamanda doğru maliyetlerle kuruma adaptasyonunu sağlamak, pandemi ile beraber gelişen tedarik zincirlerindeki gecikmeler nedeni ile projelerin uzayan devreye alma süreçleri gibi zorlu aşamaları yönetmek durumunda kalınıyor.

Tüm bu baş döndüren hızdaki değişimlere ve yaşanan tüm bu zorlu süreçleri çözümlemeye, aşmaya yönelik çözüm arayışları çok daha hızlı bir şekilde artıyor. Artan sahip olma maliyetleri, enerji maliyetlerindeki aşırı artışlar veri merkezlerimizde kullandığımız yapıların enerji verimliliğine kadar detaylarını incelememizi gerektiriyor. Her bir Watt, BTU, rack space unit karşılığında elde edilecek faydanın olabilecek en üst düzeye getirilmesi ile ilgili yönetimsel baskılar çok daha artıyor. Kesintiye uğrayan bütçeler karşısında sürdürülebilir ve yönetilebilir IT altyapılarını kurgulamak çok daha zor hale gelmeye başlıyor. Bu koşullarda yenilikçi, buluşçu ve yaratıcı çözümlere duyulan gereksinim giderek artıyor.

Probim Teknoloji, sahip olduğu yüksek saha ve uygulama deneyimi, geniş ürün portföyü, tüketim temelli BT çözümleri ile potansiyel ve çalıştığımız kurumların sürdürülebilir ve ön görülebilir bütçelerle yönetilebilir teknolojik altyapılara kavuşmasında önemli bir rol oynuyoruz.

Yeni iş modellerimiz ve kurumsal değer katmaya odaklı, özgün ve farklı yaklaşımımızla, gelişim sürecine artı değer katacak lider teknolojik çözümler üreten şirketlerden biri olmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda sağladığımız çözüm ve hizmet kalitesinden ödün vermeden müşterilerimizle uzun soluklu ve hedef ortaklığı gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Çözümlerimizin hem ileri teknolojilerin sunduğu olanaklardan kolayca yararlanılmasını, potansiyel ve çalıştığımız kurumlarda yeni olanakların oluşturulması ve bu sayede sürdürülebilir, mutlu bir yaşam sunmaya yönelik katkılarımızın olabilmesi için çalışıyoruz.

Bizler, iş yaşamınızda karşılaşabileceğiniz sorunları daha oluşmadan engellemek, iş modellerinizi sadeleştirmenize olanak sağlayacak altyapıları kurgulayarak iş ve süreç yönetiminizi kolaylaştırmak, rutin günlük operasyonların bir kısmını ekipleriniz üzerinden alarak kurum içi verimliliğinizi artırmanıza katkı sağlamak, ölçeklendirilebilir, öngörülebilir, makul ve kabul edilebilir maliyetlerle, güvene dayalı uzun vadeli işbirliği kurmak istiyoruz. Yüksek iş kalitesi, gerçek müşteri ve müşteri faydasına odaklı iş disipliniyle yürüttüğümüz projelere her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Bu anlamda sektörde ölçüt sayılan lider firma olmayı amaçlıyoruz.

NE DİYORLAR

BİZİ MÜŞTERİLERİMİZDEN DİNLEYİN!

Mevcut sanallaştırma platformumuzun artan kurumsal ihtiyaçlarımıza doğru şekilde karşılık veremeyeceği bir trend çizgisi gördüğümüzde bu gereksinimlerimizi karşılayacak ve iş sürekliliği politika ve uygulamalarımızla uyumlu olacak alternatif çözümleri araştırmaya başladık. Bu süreçte Probim Teknolojinin ortam analizleri sonucunda mevcut yatırımlardan en yüksek verimi almaya devam ederken olabilecek en yeni teknolojilerin doğru bir şekilde sisteme entegre edilmesi ile ilgili doğru yönlendirmeler aldık. Doğru ölçülmüş, planlanmış bu teknolojik çözümleri sağlanabilecek optimum maliyetlerle sağlamaları neticesinde projeyi Probim Teknoloji ile hayata geçirme kararı aldık. Ürünlerin gelmesinden sonra ilgili güncellemeler yapılıp, sanallaştırma kümesine dahil edilmesi ile yapıdan en yüksek verimi almamız konusunda ciddi katkı sağladılar.

Ari Çakaroğlu

Ari Çakaroğlu

System & Infrastructure Director

Meteksan Matbaacılık ve Teknik Sanayi Ticaret A.Ş. S4HANA IT altyapı Projesi Kapsamında gereksinim duyulan SAPS değerlerini doğru şekilde karşılayacak, kendi içinde iş sürekliliği araçlarına sahip ve en önemlisi belirlenmiş bütçe içinde bu gereksinimin karşılanması gerekliydi. Farklı marka ve iş ortakları ile yaptığımız görüşmeler kapsamında Probim kendisi ile paylaşılan landscape ve SAPS değerleri kapsamında kurumumuz için en uygun yapıyı optimize edilmiş maliyetler ile sağladılar. Kurulum süreçlerinde sağladıkları ek desteklerle projenin kısa sürede sorunsuz bir şekilde hayata geçmesine ciddi katkıları oldu.

İlkay Konuralp Büyükateş

İlkay Konuralp Büyükateş

Infomation Technology Manager
KONUŞACAKLARIMIZ MI VAR?

Sizi Dinliyor ve İhtiyaçlarınıza Tam Uygun Çözümleri Üretiyoruz