EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

Eğitim ve teknoloji insan yaşamında çok önemli rolleri olan iki temel öğedir. Eğitim; insanın doğuştan sahip olduğu yeteneklerin ortaya çıkarılmasına ve daha güçlü, daha olgun, yaratıcı bir birey olarak gelişmesine hizmet etmektedir. Teknoloji ise; insanoğlunun eğitim yoluyla kazandığı bilgi ve becerileri daha iyi, daha verimli, daha bilinçli biçimde kullanmasına yardımcı unsurdur.

EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ; FATİH PROJESİ

PROBİM |28 August 2016

Eğitimde FATİH Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Bilişim Teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımı için; okulöncesi, ilköğretim ile ortaöğretim düzeyindeki tüm okullarımızın dersliğine dizüstü bilgisayar, Etkileşimli Tahta ve İnternet Ağ altyapısı sağlanacaktır.


Firmamız; Fatih Projesi kapsamında okulların Yapısal Kablolama ve Altyapı Kurulum çalışmalarını yürütmektedir. Veri, İnternet, Enerji, Kesintisiz Güç Kaynağı altyapıları ile Etkileşimli Tahta, Döküman Kamerası, Network Yazıcı, Eğitici Bilgisayarı, Öğrenci Tablet Bilgisayarları arası iletişim başta olmak üzere, tüm sistemin dinamik bir biçimde kesintisiz çalışması için ihtiyaç duyulan yapısal kablolama ve network altyapı kurulumları konularında ürün ve hizmet sağlamaktadır.
BİLGİ TEKNOLOJİ SINIFLARI - BT LABORAVUTARLARI

PROBİM Teknoloji olarak, BT Sınıflarında ihtiyaç duyulan; bilgisayarlar, projeksiyon cihaz ve perdesi, akıllı tahta, kesintisiz güç kaynağı, alarm, yazıcı, tarayıcı gibi çevre birimleri başta olmak üzere, enerji ve data altyapısı, internet entegrasyonu, topraklama ve network aktif ve pasif ürünleri konusunda ürün ve hizmet sağlamaktayız.

Amacı; yurdumuzun dörtbir yanındaki öğrencilerimizin teknolojiyi kullanarak daha iyi eğitim almalarını sağlamak olan BT sınıfları; aydınlık yarınlarımızın geleceği olan genç kuşakların yetişmesinde önemli faktörlerdendir.

Firmamız, ayrıca teknolojik ömrünü tamamlamış BT Sınıflarının donanım ve yazılım güncellenmelerini yapmaktadır. Yine BT Sınıfı kurulumu için gereken farklı iş kolları olan, boya, aydınlatma, pvc pencere, demir pencere korumaları, çelik kapı, güneş korumalı özel stor perdeler, anti statik yer döşemesi ve bilgisayar mobilyaları gibi malzemelerin temin ve kurulumunda da hizmet vermekteyiz.

Firmamız, ülke genelinde 4.190 adet BT Sınıfı kurulumu yapmış ve yüzbinlerce öğrencinin internet ve bilişim sistemleriyle tanışmasını sağlamıştır.